• پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۹۷
  • Thursday 26 April 2018
شرکت ایجاد محیط پست الکترونیکی

شركت ايجاد محيط يكي از شركتهاي وابسته به بنياد مسكن انقلاب اسلامي، درتاريخ 30 آذر ماه 1370 با شخصيت حقوقي (سهامي خاص) با شماره ثبت 87476 تأسيس گرديده است.


موضوع و هدف شركت ايجاد محيط:

شرکت ایجاد محیط درسال 1370 تأسيس و در زمينه‌هاي مديريت و تحقيقات، طراحي، اجراء در امور شهرسازي و ساختماني و مشاركت و مشاوره در امور طراحي و ساختمان سازي و ساير موارد مرتبط دراين راستا شروع به فعاليت نموده است. با توجه به اينكه شركت ايجاد محيط سهامدار اصلي تعدادي از شركتهاي متخصص در امور ساختماني و شهرسازي، طراحي و تحقيقاتي بوده است كه عملاً شركتهاي مذكور عهده دار انجام اجراي عمليات و فعاليتهاي پروژه‌هاي گوناگون بوده‌اند لذا شركت از سال 1373 نقش اصلي خود را بعنوان شركت مادر در سياست گذاري، برنامه‌ريزي و نظارت مستمر بر شركتهاي زيرمجموعه ديد و بدين منوال با اتخاذ راهبرد جديد بعنوان يك هلدينگ ازسال 1374 موضوع اصلي فعاليت در اساسنامه خود را به « برنامه‌ريزي، تحقيقات، مطالعه، مديريت، اجرا و انجام كليه اموري كه براي ايجاد و توسعه بخش مسكن، ساختمان و عمران شهري لازم است كه بصورت مستقيم و غيرمستقيم قابل انجام باشد» تغيير داد.

در این راستا و به منظور تجميع عوامل مرتبط با امور مسكن و شهرسازي و هم افزائي در ايجاد قدرت و توان و تسلط غالب بر اين امور، فعاليت و وظايف شركتهاي زيرمجموعه درهمين جهت به شرح ذيل شكل گرفت:

1 ـ شركت نوسازي و عمران اكباتان

2 ـ شركت توليدي خانه گستر

3 ـ شركت تجهيز محيط

4 ـ شركت ايجاد محيط بين الملل

5 ـ شركت مهندسين مشاور ساخت آزما

6 - موسسه مركز مطالعات و تحقيقات شهرسازي و معماري ايران

زمينه‌هاي فعاليت:

1 ـ ايجاد شركتهاي مستقل و يا مشترك و همچنين مشاركت در ساير شركتها ازطريق تاسيس يا تعهد سهام شركتهاي جديد يا تعهد يا خريد سهام شركتهاي موجود به منظور توسعه فعاليتهاي بخش مسكن، ساختمان و توسعه شهري و گسترش صنعت ساختمان درداخل يا خارج از كشور و همچنين اعطا يا قبول نمايندگي.

2 ـ جذب سرمايه‌ها به منظور استفاده در امر مسكن، ساختمان و عمران شهري و هدايت آن به بخشها و واحدهاي مختلف كه بصورت مستقيم يا غيرمستقيم در زمينه توسعه مسكن سازي، ساختمان و عمران شهري و صنعت ساختمان فعاليت مي‌كنند.

3 ـ توليد مصالح، لوازم، تاسيسات، وسايل و ادوات، ابزار ساختماني، خانه سازي و عمران شهري و خريد و فروش آنها در داخل و خارج از كشور (صادرات و واردات)

4 ـ سرمايه‌گذاري مستقيم يا مشاركت در طرحها و پروژه‌هاي بخش صنعت ساختمان و تامين موجبات گسترش هرچه بيشتر واحدهاي صنعتي بخش ساختمان.

5 ـ سرمايه‌گذاري يا مشاركت در ايجاد مراكز فروش و پخش و نگهداري محصولات صنعت ساختمان.

6 ـ واگذاري واحدهاي ساختماني بصورت فروش نقدي، اقساطي و اجاره به شرط تمليك و يا به هرطريق قانوني ديگر.

7 ـ ارائه خدمات تحقيقاتي وپژوهشي و مشاوره‌اي در زمينه مديريت و تامين منابع مالي و ساير فعاليتهاي مربوط به بخش مسكن، ساختمان و توسعه شهري.

8 ـ ايجاد موسسات مالي و اعتباري غيربانكي با رعايت مقررات مربوط به منظور گسترش فعاليتهاي بخش مسكن، ساختمان و توسعه شهري.

9 ـ صدور خدمات فني و مهندسي به خارج از كشور و قبول انجام كار در داخل و خارج از كشور در تمامي مواردي كه موضوع شركت مي‌باشد.

10 ـ اعطاي اعتبار به شركتهاي سرمايه‌گذاري كه درجهت تامين هدف گسترش واحدهاي صنعت ساختمان بوجود مي‌آيند.

11 ـ كنترل مواد اوليه و ساخت براساس استانداردهاي رسمي صنعت ساختمان ازطريق انتقال اطلاعات و تكنولوژي و ارائه خدمات فني و مهندسي و دراين رابطه، مجاز به انجام اقدامات ذيل است:

1ـ11 ـ بررسي و مطابقت كيفي و كمي مواد اوليه، تجهيزات، ماشين آلات، توليدات و مقايسه آنها با مشخصات فني و استانداردهاي مربوطه.

2ـ11 ـ ارائه خدمات به صنايع ساختمان درجهت بهبود و بالابردن كيفيت خريدها و بازده كار و طول عمر ماشين آلات و افزايش و تداوم توليد اين واحدها.

3ـ11 ـ آزمايش مواد اوليه و بررسي كيفيت انجام كار.

12 ـ ايجاد روش صحيح در زمينه ارائه خدمات فني و مهندسي و بازرگاني و تاسيسات مرتبط به صنايع ساختمان.

13 ـ بسته بندي و آماده سازي محصولات صنايع ساختماني براي توزيع آنهاو ايجاد تاسيسات مربوط به آن.

14 ـ فراهم نمودن وسايل ترخيص از مرزهاي زميني، دريائي و هوائي با همكاري سازمانهاي مربوطه بنحوي كه تهيه امر ورود و صدور محصولات صنايع ساختمان در حداقل زمان ممكن صورت پذيرد.

15 ـ اشتغال به انواع فعاليتهاي مالي و اعتباري، خدماتي، مشاوره‌اي و اجرائي در بخش صنعت ساختمان.

16 ـ خريد و فروش و انتشار اوراق مشاركت در بخش ساختمان، مسكن و عمران شهري با رعايت مقررات و قوانين مربوطه.

17 ـ تهيه زمين و خريد و فروش املاك و مستغلات (عرصه و اعيان) درجهت اجراي مقاصد شركت.

18 ـ اخذ تسهيلات مالي و اعتباري از بانكها و موسسات مالي و اعتباري اعم از داخلي يا خارجي با رعايت قوانين مربوطه.

19 ـ مبادرت به هرگونه اقدامي كه بطور مستقيم يا غيرمستقيم براي انجام دادن فعاليتها و ايفاي تعهدات و تحقق اهداف شركت لازم است و يا درجهت اجراي فعاليتهاي مربوط به موضوع و نوع شركت ضرورت داشته باشند.

 

تهران، خيابان ولي عصر، خيابان توانير، خيابان رستگاران، شماره 9     تلفن دفتر مرکزی: 3-88775690 (021)    فروش: 88775337-021

کانال تلگرام: ekbatancompanys@ صفحه اینستاگرام: اکباتان در اینستاگرام